Jak udělat dokonalý obraz

Jste na dovolené se svou přítelkyní a její rodiče dorazí na hrad Bran a přichází otázka: „Děláme devět obrázek“. Problém je v tom, že nikdy není jen jedna, protože si stále pokřivený přístroj nebo světlo není dobré, nebo jste chytili se zavřenýma očima. A tak se vaše sny stát se profesionálním fotografem, se pomalu přerušovaná.

Nebojte se, nezoufejte! Zvedl jsem několik rad od zkušenějších a řeknu jim, aby vás:

  • Pochopit své zkušenosti fotoapará Vím, že to je mnohem snazší nastavení funkce AUTO, ale dělat svou odvahu a zkusit jiné nastavení. I když to nezní velmi vzrušující, příště se v přírodě, vzít manuální a vyzkoušet všechny funkce.
  • Nejúčinnější způsob, jak zlepšit kvalitu obrazu, je praxe. Zní to jako klišé, ale musel by to zváž Natáčení, stejně jako je to možné, bez ohledu na to!

Jdete do práce a já jsem si všiml, jak slunce přes větve stromu ven? Vezměte si, co po ruce telefon nebo fotoaparát a zastavit po dobu několika minut, aby se některé záběry.

Mají pěkné spolupracovníky? Toto je vaše šance na praxi portrétní fotografování a můžete dát drink po!

  • Dalším důležitým trik je sledovat, kde je svě Před stisknutím tlačítka, podívejte se na slunce, Nenechte se do objektivu, jinak předmět bude velmi tmavý a máte nežádoucí obraz.

Chcete-li organizovat focení venku, zvolte východu nebo západu slunce bude poskytovat nejlepší světlo. Vyhnout se jasný lehký oběd.

  • Blesk je užitečná, ale měla by být svědomití! Používáte-li pro portrétní fotografie jsou šance, jak získat silné stíny a vzhled pokožky „přízračné“. Dal jednorázové šálek nebo bílý list nad ní Tak světlo bude šířit a bude mít měkčí stíny.

Používat blesk, když světlo je velmi silná. Přidání více světla, bude ostré stíny vytvořené naplní přirozeného světla.

  • Kolikrát jste náhodou se podívat na obrázky na další den a vidět, že předmět je rozmazaný, ale pozadí je příliš jasné? Stačí stisknout tlačítko spouště do poloviny a vyčkejte několik sekund. Počkejte, až se zaměřením potvrzovací tón, pak pokračovat ve fotografování.
  • Použijte stativ. Většina profesionálních fotografů používat, takže pokud chcete, aby se specializují byste měli koupit jeden. Bude poskytovat stabilitu, která je nezbytná při fotografování v noci. Li hladina osvětlení nízká, doba expozice delší. Pokud chcete obraz tak, aby bylo jasnější stroj musí stát na místě.
  • Pokud nejste ještě zvládnout funkce fotoaparátu, použijte režim AUTO. Není to ostudné, a navíc funkce většina spotřebičů je velmi pokročilý a dosáhl velmi dobrého zamě

Máte-li mít na paměti tyto tipy, budete určitě zlepší portfolio a nebudou muset ztrácet čas dělat stejný obrázek vícekrát. Nezapomeňte do praxe a mít trpělivost!